Koparka – zamiatarka?


Bobolink / Foter / CC BY

Jak wiadomo koparko – ładowarki to bardzo uniwersalny sprzęt. Szczególnie jeśli zastosujemy do nich dodatkowy osprzęt. Jedną z ciekawszych propozycji producentów tego typu sprzętu jest zamiatarka. Dzięki takiemu rozszerzeniu koparka staje się prawdziwie uniwersalnym sprzętem budowlanym.

Zamiatarki można zamontować na różnego rodzaju koparko-ładowarkach. Od najmniejszych ładowarek poprzez ładowarki kołowe i koparko-ładowarki aż po ładowarki teleskopowe. Zamiatarki mają z reguły szerokość roboczą od 14000 do 2400 mm i niejednokrotnie posiadają dodatkowe wyposażenie takie jak boczne szczotki, otwierane hydrauliczne łyżki czy spryskiwacze i zbiorniki na wodę.

Wybierając zamiatarkę warto zwrócić uwagę na to, by posiadała ona certyfikaty CE i była produkowana zgodnie z normami takimi jak chociażby SGS EN ISO 9001:2008, a także posiadała instrukcję obsługi w języku polskim.

Osobną grupę zamiatarek stanowią te przeznaczone do dużych ładowarek. Szerokość robocza takich zamiatarek niejednokrotnie oscyluje w granicach 3 metrów.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s